Заняття для дітей першої молодшої групи про правила пожежної безпеки. Розвага по з пожежної безпеки в молодшій групі

Муніципальне дошкільний навчальний заклад

дитячий сад комбінованого типу

43 «Дзвіночок»

організована дитяча діяльність

в системі дошкільної освіти

з пожежної безпеки

для дітей молодшої групи

Сірники дітям не іграшки!


підготувала

Тюміна Ольга Олександрівна

вихователь вищої

кваліфікаційної категорії

г.о. Електрогорськ 2014 року - 15 н.р.

мета: формувати уявлення дітей про пожежонебезпечних предметах, якими не можна самостійно користуватися.

завдання:

освітні: сприяти формуванню елементарних знань про пожежу, його наслідки, діях під час пожежі; формувати поняття про професії пожежного; вчити відповідати на поставлене запитання, активізувати в мові дітей слова по темі: пожежа, пожежники.

Розвиваючі: сприяти розвитку конструктивних умінь, розвивати дрібну моторику.

виховні:   виховувати почуття обережності, вміння співчувати співпереживати потрапили в біду.

Попередня робота: читання казки «Котячий будинок» С. М. Маршака; знайомство з прислів'ями та віршами про пожежу; робота з демонстраційним матеріалом «Правила пожежної безпеки»; гри з пожежною машиною.

Матеріали до заняття: ілюстрації з даної теми, іграшки - пожежна машина, вогнегасник, каска пожежного, телефон, Кішка з кошенятами.

План ОДР:

    Бесіда «Чим небезпечний вогонь»

    Гра: «Важливий номер 01»

    Сюрпризний момент

    Конструювання з геометричних фігур, конструктора «Лего», кубиків.

    підсумок

хід організованою дитячої діяльності

    Ігровий момент «Сірники - дітям не іграшка»

Діти сидять півколом. Вихователь показує велику коробку з іграшками, серед яких лежить коробок сірників.

вихователь:   У мене для вас подарунок - ось ця велика коробка з іграшками, всі іграшки треба розставити по місцях.

Діти починають розставляти іграшки з ігрових зон, при цьому вихователь наводить дітей на думку, що сірники це не іграшки.

вихователь:   Мишка, машина, м'ячик, кубики - це іграшки. А це що таке?(Показує на коробку сірників)   А сірники можна назвати іграшкою?

вихователь:   Хлопці, прислухайтеся, мені здається, що в коробочці хтось пищить.

Так, це ж сірники. Вони просять, щоб ми їх запалили. Сірники кажуть, що вони дуже хочуть пограти з вами. Вони пропонують їх запалити. Вони будуть горіти, і всім буде тепло і весело.

Вихователь виймає з коробка «запалену» сірник.

вихователь: Ой, хлопці, вогонь підкрадається до моїх пальцях. Хоче мене обпалити. Я дуже боюся, вогонь вже пече мої пальці!

Хлопці, допоможіть мені! Що треба робити? Врятуйте мене скоріше, дуйте. Ой, спасибі вам, хлопці. Я так злякалася! А ви?

Хлопці, може хтось бажає пограти з сірниками? Є бажаючі?

вихователь :   Ні ?! Чому?(Передбачувані відповіді дітей)

Подивіться, це хитрі сестрички -
Дуже тоненькі сірники.
Небезпечні вони - ви так і знайте!
І сірниками ніколи не грайте!

З ними ви не грайте,
Їх ви не запалюйте!
Сірниками грати не можна!
Ви запам'ятайте це друзі!

    Бесіда «Чим небезпечний вогонь»

вихователь :   А якби я кинула запалений сірник на підлогу, що б було?  (Передбачувані відповіді дітей)

Та правильно. Від необережного поводження з вогнем може виникнути пожежа. У наших квартирах, хлопці, багато предметів, які можуть легко спалахнути, тому всі дорослі і діти повинні бути дуже обережними з вогнем. Пожежі дуже небезпечні. У великому вогні можуть згоріти меблі, одяг, іграшки та навіть люди. Вогонь дуже небезпечний. Він спочатку горить повільно, потім язики полум'я стають вище, сильніше, розпалюються, вирують, спалюють все на своєму шляху.(Показ ілюстрацій по даній темі) хлопці,а чому люди кажуть «Сірники не руш, в сірниках вогонь!» і «Сірник - невеличка, а вогонь велетень»  (Передбачувані відповіді дітей).

Ось, виявляється, яка велика біда від маленької сірники! Запам'ятайте - дітям сірники брати не можна! Це не іграшки!

3. Гра: «Важливий номер 01»

вихователь:   Хлопці, а якщо трапилася біда - пожежа, куди ми повинні зателефонувати?(Передбачувані відповіді дітей)

Сам не впораєшся з пожежею.
Це праця не для дітей.
Чи не марнуючи часу,
«01» дзвони скоріше.

Набирай вміло!
Щоб не все згоріло!

Знає кожен громадянин

Це номер «01».
Якщо до вас прийшла біда

Подзвони швидше сюди.
А якщо немає телефону.
Поклич людей з балкона.

вихователь:   Хлопці, а зараз ми з вами будемо «викликати» пожежних. Необхідно набрати номер «01» і повідомити свою адресу і що горить.

Вихователь разом з дітьми набирає кілька разів номер 01, при цьому діти намагаються правильно назвати свою адресу.

    Знайомство з професією пожежного

вихователь: Хлопці, подивіться, яка машина до нас приїхала. Як вона називається?  (Передбачувані відповіді дітей).   Правильно. А як ви здогадалися?  (Передбачувані відповіді дітей).

вихователь: Правильно, хлопці, пожежна машина завжди червоного кольору, щоб її було видно здалеку. Червоний колір - колір тривоги, колір вогню. А як їде вона? Швидко чи повільно?  (Передбачувані відповіді дітей).

Правильно, швидко, щоб швидше загасити пожежу. І коли вона їде, звучить сирена.

Пожежна машина від слова пожежа, а люди, які гасять пожежу, - пожежники. Сміливі, мужні люди.

Пожежні одягнені в захисний одяг: на голові каска, апарат для дихання, на руках рукавиці, на ногах чоботи.

Пожежні машини заливають вогонь водою, вода в цистернах, бочках, вода перемагає вогонь.

    Сюрпризний момент

вихователь:   Послухайте, діти! Мені здається, чи правда, хтось плаче? Ось хто плаче. Кішка з кошенятами. Про що ви, кицю, плачете?

Демонстрація на фланелеграфе ілюстрацій до потешке «Дон, дон, дон. Загорівся Котячий будинок »

Дон - Дон дон

Загорівся котячий будинок.

Біжить курка з відром,

Але не добігла,

Воду розхлюпала.

Дон-дон-дон,

Загорівся котячий будинок.

Біжить качечка з ковшем,

Так ківш впустила,

Воду-то розлила.

Дон-дон-дон,

Погорів котячий будинок.

Де тепер кішечці жити?

Бавилися кошенята сірниками, ось біда і трапилася! Подивіться, які мама Кішка і кошенята сумні. Давайте пограємо з ними. Може бути, вони розвеселяться?

Давайте пограємо в пожежників.

А тепер насос включаємо,

Воду з річки качаємо.

Вліво - раз, вправо - два,

Потекла струмком вода.

Один два три чотири

Добре ми попрацювали.

    Конструювання з геометричних фігур

вихователь:   Ні, не розвеселилися кішка з кошенятами. Чому вони сумують?

вихователь:   Бідна кішка. Бідні кошенята. Де ж вони будуть жити? Чим ми можемо їм допомогти?(Передбачувані відповіді дітей.)

Кішці ми побудуємо будинок:

Щоб кошенят влаштувати в ньому,

Щоб їм не поневірятися

По чужих кутках,

Щоб не жити на вулиці

З горем навпіл.

Чи то справа - будинок під дахом,

І підвал. У підвалі ... миші!

(Ю. Саакян, пров. З вірменського І. Токмакова)

вихователь:   Хлопці! Сідайте за столи на свої місця. Подивіться, що лежить на столі?(Геометричних фігури, конструктор «Лего», кубики).

вихователь:   Давайте з цих різних матеріалів зберемо будиночок для наших пухнастих друзів. Нехай кожен з вас вибере той матеріал, який йому більше подобається.

Діти самостійно конструюють будиночок для кошенят.

    підсумок

вихователь:   Молодці! Тепер у мами Кішки і її кошенят не один будиночок, а багато.

Вихователь звертається до кошенят.

вихователь:   А ви, кошенята, і зараз хочете пограти з сірниками? Ну і правильно, ви ж розумні дітки, а розумні діти вигадують собі розумні ігри. Давайте ще раз згадаємо чи можна брати сірники дітям?(Передбачувані відповіді дітей).

Правильно, хлопці з сірниками грати не можна. Добре запам'ятайте:

Зростанням сірник невеличка,

Не дивіться, що мала,

Ця маленька сірник,

Може зробити багато зла!

Міцно пам'ятайте друзі,

Що з вогнем пустувати не можна.

Інтернет ресурси

Вихователь. Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад № 172 «Дитячий садок комбінованого виду»   Росія, місто Кемерово

Мета: формувати поняття про користь і шкоду вогню, викликати бажання бути обережними з вогнем.

завдання:

Освітні: сприяти формуванню елементарних знань про пожежу, його наслідки, діях і способах гасіння. Формувати поняття про професії пожежного

Мовні: вчити відповідати на поставлене запитання, активізувати в мові дітей слова по темі: пожежа, пожежники.

Розвиваючі: сприяти розвитку конструктивних умінь, розвивати дрібну моторику.

Виховні: виховувати почуття обережності, вміння співчувати співпереживати потрапили в біду.

Обладнання: Демонстраційний матеріал «Не грай з вогнем» , Модель пожежної машини, ілюстрації сірники, книга "котячий будинок" , Макет з будинком, гуаш, тарілка, вода.

Попередня робота: Перегляд казки "Котячий будинок"   С. М. Маршака, заучування прислів'їв і віршів про пожежу, розглядання альбому «01» , «Правила пожежної безпеки» , Ігри з пожежною машиною.

Хід заняття:

Вихователь повідомляє дітям про те, що в кожному будинку є вогонь. Вогонь буває великий і маленький, корисний і небезпечний.

Де можна взяти вогонь?

Запалити сірник, запальничку, газову плиту. Тоді з'явиться вогонь. У лісі можна розвести багаття, щоб погрітися біля вогню, приготувати їжу.

Але якщо ми загасити багаття, може згоріти ліс, дерева, трава. У великому вогні може згоріти все: і меблі, одяг, фіранки, іграшки і навіть люди. Пожежі дуже небезпечні! Тому треба обережно поводитися з вогнем.

Хлопці, прислухайтеся, мені здається, що в групі хтось пищить.

Так, це ж сірники. Вони просять, щоб ми їх запалили (Вихователь запалює сірник)  - Ой, хлопці, вогонь підкрадається до моїх пальцях. Хоче мене обпалити. Я дуже боюся, вогонь вже пече мої пальці!

Хлопці, допоможіть мені! Що треба робити? Врятуйте мене скоріше, дуйте. Ой, спасибі вам, хлопці. Я так злякалася! А ви? (І ми злякалися)

А якби я кинула запалений сірник на підлогу, що б було?

Так, правильно, загорілися б килим, меблі, фіранки, одяг, ми з вами.

Ось, виявляється, яка велика біда від маленької сірники! Дітям сірники брати не можна! Це не іграшки!

Хлопці, подивіться, яка машина до нас приїхала. Як вона називається?

Пожежна.

Правильно. А як ви здогадалися?

Вона червона, номер 01.

Правильно, хлопці, пожежна машина завжди червоного кольору, щоб її було видно здалеку. Червоний колір - колір тривоги, колір вогню.

А як їде вона? Швидко чи повільно?

Правильно, швидко, щоб швидше загасити пожежу. І коли вона їде, звучить сирена.

Як звучить сирена?

Щоб не було біди, треба добре знати правила пожежної безпеки. Ми їх, хлопці, вже знаємо:

сірники не можна (Брати)

газ не можна (Запалювати)

праска не можна (Включати)

В розетку пальці не можна (Вставляти)

Хлопці, запам'ятайте ці правила і дотримуйтесь їх, щоб пожежна машина ніколи не приїжджала до вашого будинку.

Пожежна машина від слова пожежа, а люди, які гасять пожежу, - пожежники. Сміливі, мужні люди.

Физкультминутка:

По доріжці ми крокуємо
Топ-топ, ніжки, топ!
І в долоні вдаряє.
Хлоп-хлоп, ручки, хлоп!

Ай да малюки!
Ай да здоровані!

А тепер, діти, сідайте за зручніше я вам прочитаю уривок казки, що трапилося з кішкою. Розповім її біду вам. "Котячий будинок" .

Господиня і Василь,
Вусатий старий кіт,
Чи не скоро проводили
Сусідів до воріт.

Слівце за словечком-
І знову розмова,
А вдома перед грубкою
вогонь пропалив килим ...

Повернувся кіт Василь
І кішка слідом за ним-
І раптом заголосили:
-Пожежа, горимо, горимо.

З тріском, клацанням і громом
Стало зрозуміло вогонь над новим будинком,
Озирається навкруги,
Махає червоним рукавом.

Петушок з глечиком,
Конячка з ліхтарем,
Сірий зайченя з листком
І собачка з помелом.

Раз, раз і вогонь погас.

Вихователь: Ось яке лихо сталося хлопці, коли вогонь залишили без нагляду.

Вихователь: Хлопці давайте ми покажемо кішки як виглядає вогонь і що з ним не можна жартувати. Що треба берегти дім від пожежі. (Діти малюють пожежа руками на зображеному будинку)

Підсумок. Ось що, хлопці, буває, якщо необережно поводитися з вогнем. Обговорення прочитаної казки.

  Юлія Гармаш
  Розвага по з пожежної безпеки в молодшій групі.

Розвага з пожежної безпеки в молодшій групі« пожежні»

мета: Формувати уявлення дітей про пожежонебезпечних предметах, Якими не можна самостійно користуватися.

завдання:

сприяти формуванню елементарних знань про пожежі, Його наслідки, діях під час пожежі; формувати поняття про професії пожежного; вчити відповідати на поставлене запитання, активізувати в мові дітей слова по темі: пожежа, пожежний

Вихователь.

Хлопці, вранці я зустріла листоношу і він передав для нас лист. написано для групи«Всезнайки». Прочитаємо?

Вихователь читає лист.

Дорогі хлопці, пише вам пожежний Потушайкін.

Я запрошую вас стати юними пожежними. Але для цього потрібно виконати важкі завдання. Якщо виконаєте всі завдання, то в нагороду отримаєте медалі.

А завдання я вам послав в конверті.

Вихователь.

А ось і завдання. Ну що, хлопці, впораємося з важкими завданнями?

1 завдання

гра «Ляскай-топай».

Вихователь.

Я буду перераховувати різні дії. Якщо вони безпечні - ви хлопайте, А якщо названі дії можуть привести до пожежі - топайте:

малювання (Плескають);

Перегляд мультфільму;

читання (Плескають);

підпалювання паперу (Тупають);

спів (Плескають);

Підпалювання петарди без дорослих;

Ліплення з пластиліну (Плескають);

Вирізання з паперу (Плескають);

Гра з запальничкою (Тупають);

запалювання свічки (Тупають);

читання віршів (Плескають);

Гра в м'яч (Плескають);

Підпалювання сухої трави (Тупають).

Вихователь.

Молодці! Впоралися з першим завданням.

2 завдання.

У світі є вона всюди,

Без неї так важко люду!

З вогнем впорається завжди.

Друзі, що це? (Вода)

Що за тісний, тісний будинок?

Сто сестричок туляться в ньому.

І будь-яка з сестричок

Може спалахнути, як багаття. (Сірники)

Що за хлопець здоровенний? -

У формі він, а не військовий,

У касці, як артилерист,

Зі стовбуром, а не танкіст?

Якщо десь раптом випадково,

Від вогню загрожує біда,

Цей хлопчина відчайдушний

Відразу поспішить туди.

Спритно стрибне він в віконце,

І врятує дітей і кішку,

Переможе вогонь підступний,

Тому що він - (пожежний) .

Міцно пам'ятайте, друзі,

Що з вогнем жартувати .... (Не можна)

Що за сходи така

З машини виростає,

Піднімаючись вище будинку,

всім пожежним так знайома(Сходи на пожежній машині) .

Физкультминутка

Сірники небезпечні, / Діти загрожують пальчиком. /

Їх тільки зачепи -

Відразу з'явитися / Піднімають руки вгору, ворушать

Яскравий вогонь! пальчиками, /

Спочатку маленький, / Руки перед собою. /

А потім великий, великий! / Руки вгору, ворушать пальчиками. /

Подув вітерець / Дують. /

І вогонь погас. / Опускають руки. /

гра «Небезпечно - безпечно»

Вихователь.

А тепер наступне завдання. Перед вами 2 коробки.

В коробці: Іграшки, сірники, свічка, праска, чайник, і т. Д.

Хлопці розкладають небезпечні предмети в червоний обруч, а іграшки в синій обруч.

А на закінчення кожен з вас повинен запам'ятати правила, які допоможуть

уникнути нещастя:

1. Не балуйтесь з сірниками і запальничками - це одна з причин пожежі.

2. Йдучи з дому, не забувайте вимикати

електроприлади.

3. Ні в якому разі не запалюйте без дорослих феєрверки, свічки або

бенгальські

Хлопці! дотримуйтесь правил пожежної безпеки! Це допоможе

З вогнем не грайтеся, із вогнем не шаліте! Здоров'я і життя свою бережіть!

Публікації по темі:

З іскри розгориться полум'я »Проект з пожежної безпеки в рамках місячника з пожежної безпеки Автор проекту: вихователь Базалеева.

  Мета: вчити дітей складно відповідати на питання вихователя; правильно використовувати в мові назви предметів; познайомити дітей з правилами.

Мета: формувати поняття про користь і шкоду вогню, викликати бажання бути обережними з вогнем.

завдання:

1) дати поняття про те, яку небезпеку таять в собі сірники;

2) познайомити з властивістю вогню;

3) познайомити з правилами пожежної безпеки.

обладнання: модель пожежної машини, ілюстрації, мультфільм «котячий будинок».

Хід заняття:

Вихователь повідомляє дітям про те, що в кожному будинку є вогонь. Вогонь буває великий і маленький, корисний і небезпечний.

Де можна взяти вогонь?

Запалити сірник, запальничку, газову плиту. Тоді з'явиться вогонь. У лісі можна розвести багаття, щоб погрітися біля вогню, приготувати їжу.

Але якщо ми загасити багаття, може згоріти ліс, дерева, трава. У великому вогні може згоріти все: і меблі, одяг, фіранки, іграшки і навіть люди. Пожежі дуже небезпечні! Тому треба обережно поводитися з вогнем.

Хлопці, прислухайтеся, мені здається, що в групі хтось пищить.

Так, це ж сірники. Вони просять, щоб ми їх запалили (вихователь запалює сірник) - Ой, хлопці, вогонь підкрадається до моїх пальцях. Хоче мене обпалити. Я дуже боюся, вогонь вже пече мої пальці!

Хлопці, допоможіть мені! Що треба робити? Врятуйте мене скоріше, дуйте. Ой, спасибі вам, хлопці. Я так злякалася! А ви? (І ми злякалися)

А якби я кинула запалений сірник на підлогу, що б було?

Так, правильно, загорілися б килим, меблі, фіранки, одяг, ми з вами.

Ось, виявляється, яка велика біда від маленької сірники! Дітям сірники брати не можна! Це не іграшки!

Хлопці, подивіться, яка машина до нас приїхала. Як вона називається?

Пожежна.

Правильно. А як ви здогадалися?

Вона червона, номер 01.

Правильно, хлопці, пожежна машина завжди червоного кольору, щоб її було видно здалеку. Червоний колір - колір тривоги, колір вогню.

А як їде вона? Швидко чи повільно?

Правильно, швидко, щоб швидше загасити пожежу. І коли вона їде, звучить сирена.

Як звучить сирена?

Щоб не було біди, треба добре знати правила пожежної безпеки. Ми їх, хлопці, вже знаємо:

Сірники не можна (брати)

Газ не можна (запалювати)

Праска не можна (включати)

В розетку пальці не можна (вставляти)

Хлопці, запам'ятайте ці правила і дотримуйтесь їх, щоб пожежна машина ніколи не приїжджала до вашого будинку.

Пожежна машина від слова пожежа, а люди, які гасять пожежу, - пожежники. Сміливі, мужні люди. Давайте пограємо в пожежників.

Физкультминутка:

А тепер насос включаємо,

Воду з річки качаємо.

Вліво - раз, вправо - два,

Потекла струмком вода.

Один два три чотири

Добре ми попрацювали.

А тепер, діти, подивимося мультфільм «Котячий будинок».

Підсумок. Ось що, хлопці, буває, якщо необережно поводитися з вогнем. Обговорення сюжету мультфільму.

Подобається 0 Погано 0

Конспект заняття з пожежної безпеки в другій молодшій групі «Пожежна машина»

Тема:  "Пожежна машина".
мета:  Словник: назви предметів в промові використовувати правильно;

Хід заняття:

Хлопці, у нас в групі з'явилася нова іграшка. Подивіться яка це іграшка? (Авто).
  - А ви здогадалися, як називається ця машина? (Пожежна).
  - Як ви здогадалися, за якими ознаками ви визначили, що це пожежна машина? (Машина червона, у неї номер 01, у неї нагорі сходи і т. Д.).
  - Правильно. Червоний колір - це колір вогню і тривоги, тому пожежна машина завжди червона, щоб її було видно здалеку.
  - Як ви думаєте, пожежна машина їде повільно або швидко? (Швидко).
  - А як ви думаєте, чому пожежна машина їде швидко? (Тому що потрібно швидше приїхати на місце пожежі і загасити вогонь, врятувати людей).
  - Пожежну машину, коли вона їде, не тільки видно, а й чутно. Чути сирену.
  - Як сирена звучить? (У-у-у, у-у-у-у-у-у-у ....).
  - Скажіть мені, як ви думаєте, що лежить в кузові пожежної машини? (Інструменти: шланг, сокира, вогнегасник, лопата і ін.).
  - Шланг потрібен для води, а як шипить вода, виливаючись з шлангів? (Ш-ш-ш, ш-ш-ш).
  - Подумайте хлопці і дайте відповідь мені на запитання: Чому виникають пожежі? (Різні відповіді дітей).
  - Від необережного поводження з вогнем виникає багато пожеж. Вогонь дуже небезпечний. Спочатку вогонь горить повільно, але потім полум'я стає сильнішою, вище, бушує, розгорається.
  - Ось уявіть, що ви маленькі вогники. Ви горите спочатку потихеньку, потім починаєте більше розпалюватися, все більше і більше, все вище і вище. (Діти імітують вогонь).
  - Потрібно добре знати правила, що б, не було біди. Давайте повторимо правила для маленьких дітей.
  В розетку пальці не можна ... (включати)
  Сірники не можна .... (Брати)
  Праска не можна ... (включати)
  Газ не можна (запалювати)
  - Запам'ятайте хлопці, ці правила і завжди їх пильнувати, щоб пожежна машина ніколи не приїжджала до вашого будинку.
  - Пожежниками називаються люди, які гасять пожежу. Пожежна машина від слова «пожежа».
  - Як ви думаєте, які люди працюють пожежниками? (Сильні, сміливі, відважні, спритні, мужні і т. Д.).
  - Хлопці, давайте пограємо в рухливу гру «Тупотимо, ляскаємо»
Умова:
  Якщо діти чинять правильно - ляскають,
  Якщо неправильно - тупають.
ведучий:
  Знаю я тепер, друзі,
Що з вогнем грати не можна! (Плескають)
  Сірники весело горять,
  Буду з ними я грати. (Тупають)
  Коля втік за будинок, там грає він з багаттям. (Тупають)
  Він небезпечний, Олена знає,
  Праска більше не включає (плескають)
  Таня з Ніною грають, на печі газ запалюють (тупають)
  Клим побачив: будинок горить,
  Хлопчик «01» дзвонить. (Плескають)